ACBL District 21 From the Golden Gate
to the Silver City
Tournament Results

Winter Wonderland Regionally-Rated Tournament (December 17–20, 2020)

All results »

Winners by Unit
Berkeley-El Cerrito-Richmond Unit 497 Reno Unit 473
Carson Tahoe Unit 465 Sacramento Unit 505
Diablo Valley Unit 499 San Francisco Unit 506
East Bay Unit 502 San Mateo Unit 498
Fresno Unit 522 Santa Cruz Unit 550
Gilroy/Hollister/Morgan Hill Unit 524 Santa Rosa/Petaluma Unit 509
Livermore Valley Unit 501 Silicon Valley Unit 507
Marin Unit 508 Sonoma Valley Unit 512
Modesto Unit 529 South County Unit 500
Monterey Unit 530 Stockton Unit 510
Palo Alto Unit 503  

Carson / Tahoe Unit 465

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Carson / Tahoe Unit 465 to depth of 20 places
    No winners

Reno Unit 473

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Reno Unit 473 to depth of 20 places
    No winners

Berkeley-El Cerrito-Richmond Unit 497

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Berkeley-El Cerrito-Richmond Unit 497 to depth of 20 places
    Andrew J Gumperz placed 17th in Saturday Pine Tree Top-Flight Pairs (3.67)

San Mateo Unit 498

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, San Mateo Unit 498 to depth of 20 places
    Katherine Kwong placed 19th in Friday Golden Skates Gold Rush Pairs (2.56)
    Nersi Nazari placed 7th in Friday Pine Tree Top-Flight Pairs (8.16)
    Daniel Raider placed 11th in Thursday Frosty the Snowman Side Game Series Session 1 of 4 (2.15)
    Virginia L Dare placed 3rd in Thursday Gingerbread 499er Pairs (4.99)

Diablo Valley Unit 499

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Diablo Valley Unit 499 to depth of 20 places
    Christie Noble placed 5th in Saturday Gingerbread 499er Pairs (1.88)
    Ed Lichtig placed 1st in Saturday Golden Bells Gold Rush Pairs (23.42)
    Linda M Friedman placed 2nd in Friday Pine Tree Top-Flight Pairs (24.47)
    Daniel P Friedman placed 2nd in Friday Pine Tree Top-Flight Pairs (24.47)
    Alan S Woodberry placed 14th in Friday Golden Skates Gold Rush Pairs (2.36)
    Alan S Woodberry placed 17th in Thursday Golden Skates Gold Rush Pairs (2.02)
    David W Ehlers placed 14th in Friday Golden Skates Gold Rush Pairs (2.36)
    David W Ehlers placed 17th in Thursday Golden Skates Gold Rush Pairs (2.02)
    Edward A Nagy placed 2nd in Friday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (27.92)

South County Unit 500

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, South County Unit 500 to depth of 20 places
    Larry N McMahan placed 2nd in Friday Hot Cocoa 99er Pairs (3.08)
    Larry N McMahan placed 1st in Thursday Hot Cocoa 99er Pairs (1.96)

Livermore Valley Unit 501

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Livermore Valley Unit 501 to depth of 20 places
    No winners

East Bay Unit 502

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, East Bay Unit 502 to depth of 20 places
    Anant Rathi placed 17th in Saturday Pine Tree Top-Flight Pairs (3.67)

Palo Alto Unit 503

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Palo Alto Unit 503 to depth of 20 places
    Brenda J Hatton placed 7th in Saturday Jack Frost Mid-Flight Pairs (5.54)
    Vijesh V Iyer placed 8th in Saturday Jack Frost Mid-Flight Pairs (4.92)
    Franklin W Smoot placed 14th in Saturday Jack Frost Mid-Flight Pairs (2.95)
    Maryann S Hinden placed 14th in Saturday Jack Frost Mid-Flight Pairs (2.95)
    Umesh Padval placed 1st in Saturday Gingerbread 499er Pairs (5.95)
    Dana E Shelley placed 12th in Saturday Snowflake Mid-Flight Pairs (3.96)
    Dana E Shelley placed 15th in Friday Snowflake Mid-Flight Pairs (3.39)
    Philip G Abrahamson placed 12th in Saturday Snowflake Mid-Flight Pairs (3.96)
    Philip G Abrahamson placed 15th in Friday Snowflake Mid-Flight Pairs (3.39)
    Clive Surfleet placed 5th in Thursday Gingerbread 499er Pairs (1.29)
    Eli Wismer placed 19th in Friday Golden Skates Gold Rush Pairs (2.56)
    Susan X Zhang placed 4th in Thursday Jack Frost Mid-Flight Pairs (9.26)
    Edward J Zuckerberg placed 11th in Thursday Pine Tree Top-Flight Pairs (5.42)
    Ron Karr placed 11th in Thursday Frosty the Snowman Side Game Series Session 1 of 4 (2.15)
    Denise Pitsch tied 5th in Thursday Jack Frost Mid-Flight Pairs (6.36)
    Shankar Iyer tied 11th in Thursday Let It Snow Side Game Series Session 1 of 4 (2.95)
    Yuri Yatskar tied 11th in Thursday Let It Snow Side Game Series Session 1 of 4 (2.95)
    Dianne G Giancarlo placed 3rd in Thursday Gingerbread 499er Pairs (4.99)

Sacramento Unit 505

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Sacramento Unit 505 to depth of 20 places
    Gary E Soules placed 11th in Saturday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (6.30)
    Gary E Soules placed 2nd in Friday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (27.92)

San Francisco Unit 506

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, San Francisco Unit 506 to depth of 20 places
    Neil Vaz placed 8th in Saturday Jack Frost Mid-Flight Pairs (4.92)
    Jennifer M Caulfield tied 11th in Thursday Gingerbread 499er Pairs (1.32)
    Christian Goetze placed 1st in Saturday Golden Skates Gold Rush Pairs (17.39)
    Rhian Davies placed 1st in Saturday Golden Skates Gold Rush Pairs (17.39)
    Jeffrey P Ferro placed 6th in Friday Pine Tree Top-Flight Pairs (9.32)
    Brigitte Sandquist placed 9th in Thursday Pine Tree Top-Flight Pairs (6.50)
    Mark S McCarthy placed 9th in Thursday Pine Tree Top-Flight Pairs (6.50)
    Sunil K Singh placed 13th in Thursday Frosty the Snowman Side Game Series Session 1 of 4 (0.84)
    Sunil K Singh placed 13th in Thursday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (5.87)
    Mark P Ralph placed 11th in Thursday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (6.17)

Silicon Valley Unit 507

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Silicon Valley Unit 507 to depth of 20 places
    Charlie Chen placed 16th in Saturday Pine Tree Top-Flight Pairs (3.88)
    Steve Chen placed 16th in Saturday Pine Tree Top-Flight Pairs (3.88)
    Joel I Singer placed 4th in Saturday Jack Frost Mid-Flight Pairs (9.34)
    Ashwini V Datar tied 9th in Saturday Jack Frost Mid-Flight Pairs (4.23)
    Vilas M Namjoshi tied 9th in Saturday Jack Frost Mid-Flight Pairs (4.23)
    Shashi Agarwal placed 1st in Saturday Gingerbread 499er Pairs (5.95)
    Gang Zhao placed 17th in Saturday Golden Skates Gold Rush Pairs (1.93)
    Roy Tsai placed 17th in Saturday Golden Skates Gold Rush Pairs (1.93)
    Liane D Yuen Young placed 3rd in Friday Hot Cocoa 99er Pairs (1.05)
    Michael S Young placed 3rd in Friday Hot Cocoa 99er Pairs (1.05)
    Jung Hu placed 4th in Thursday Jack Frost Mid-Flight Pairs (9.26)
    Shailesh R Naik placed 5th in Thursday Gingerbread 499er Pairs (1.29)
    H Paul Davis tied 5th in Thursday Jack Frost Mid-Flight Pairs (6.36)
    Raymond W Yuenger placed 5th in Thursday Let It Snow Side Game Series Session 1 of 4 (3.61)
    Stuart R Goodgold placed 5th in Thursday Let It Snow Side Game Series Session 1 of 4 (3.61)
    Gerald W Hewitt Jr placed 7th in Thursday Gingerbread 499er Pairs (1.58)
    Mike Friedman placed 7th in Thursday Gingerbread 499er Pairs (1.58)

Marin Unit 508

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Marin Unit 508 to depth of 20 places
    Gene Simpson placed 11th in Saturday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (6.30)
    Evan Scott placed 16th in Friday Gingerbread 499er Pairs (0.62)
    Arti Bhargava placed 15th in Friday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (4.65)
    Arti Bhargava placed 12th in Thursday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (5.70)
    Carole Liss placed 4th in Thursday Deck the Halls Side Game Series Session 1 of 4 (3.07)
    Carole Liss placed 9th in Thursday Deck the Halls Side Game Series Session 3 of 4 (0.94)
    Carole Liss placed 12th in Thursday Frosty the Snowman Side Game Series Session 1 of 4 (1.08)
    Carole Liss placed 6th in Thursday Let It Snow Side Game Series Session 3 of 4 (2.82)
    Carole Liss placed 11th in Thursday Jingle Bells Side Game Series Session 1 of 4 (1.57)
    Tracey Bauer placed 13th in Thursday Frosty the Snowman Side Game Series Session 1 of 4 (0.84)
    Tracey Bauer placed 13th in Thursday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (5.87)
    Linda Fong tied 11th in Thursday Gingerbread 499er Pairs (1.32)

Santa Rosa / Petaluma Unit 509

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Santa Rosa / Petaluma Unit 509 to depth of 20 places
    Nancy V Gunn placed 4th in Friday Pine Tree Top-Flight Pairs (13.76)
    Bob M Klein placed 4th in Friday Pine Tree Top-Flight Pairs (13.76)

Stockton Unit 510

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Stockton Unit 510 to depth of 20 places
    Judith Q Tillinghast placed 5th in Saturday Gingerbread 499er Pairs (6.05)
    Shirley L Womack placed 5th in Saturday Gingerbread 499er Pairs (6.05)
    Howard B Parker III placed 6th in Saturday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (10.81)
    Carole Seed placed 8th in Thursday Gingerbread 499er Pairs (2.23)
    Mary Westin placed 8th in Thursday Gingerbread 499er Pairs (2.23)

Sonoma Valley Unit 512

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Sonoma Valley Unit 512 to depth of 20 places
    No winners

Fresno Unit 522

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Fresno Unit 522 to depth of 20 places
    No winners

Gilroy / Hollister / Morgan Hill Unit 524

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Gilroy / Hollister / Morgan Hill Unit 524 to depth of 20 places
    Tony C Glynne placed 1st in Thursday Jingle Bells Side Game Series Session 1 of 4 (11.31)
    Tony C Glynne placed 14th in Thursday Jingle Bells Side Game Series Session 2 of 4 (1.12)

Modesto Unit 529

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Modesto Unit 529 to depth of 20 places
    Bruce L Ruskin placed 7th in Friday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (9.31)

Monterey Unit 530

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Monterey Unit 530 to depth of 20 places
    Rita M Sturgeon placed 2nd in Friday Hot Cocoa 99er Pairs (3.08)
    Andy Goodman placed 11th in Friday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (6.21)

Santa Cruz Unit 550

Reporting winners of 2012104 Winter Wonderland (2020-12-17 - 2020-12-20)
from District 21, Santa Cruz Unit 550 to depth of 20 places
    Susan Slinger placed 4th in Saturday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (15.96)
    James W Slinger placed 4th in Saturday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (15.96)
    James W Slinger placed 18th in Thursday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (3.90)
    Ken Llacera placed 18th in Thursday Sleigh Ride Top-Flight Pairs (3.90)
    Steven C Smith placed 1st in Thursday Golden Bells Gold Rush Pairs (23.47)
    Kristin S Smith placed 1st in Thursday Golden Bells Gold Rush Pairs (23.47)